Содержание
Насаджування живця на гачок
Живу приманку можна насаджувати кількома способами. А оснащення може бути одинарним, подвійним або навіть потрійним. Кожен рибалок застосовує той спосіб, який йому зручніший; немає однозначної поради щодо варіантів гачків. Загалом більшість людей сходяться на думці, що найкраще використовувати подвійний гачок, оскільки, на відміну від одинарного, він майже завжди призводить до успішного зачепу. Докладніше про насаджування живця можна прочитати тут https://master-hooks.ua/uk/yak-pravylno-nasadzhuvaty-zhyvtsya-na-hachok-dviynyk-triynyk-i-odynarnyy/.
Одинарний гачок
Хоча при інших способах лову на живу наживку також може застосовуватися ця техніка, насаджування за губу в основному використовується при лові донною снастю на течії. Перевагою цієї техніки є природне розташування живої приманки протягом; недоліком – численні хибні клювання, оскільки живуть приманку частіше зривають. Крім того, при закиданні приманка може злетіти з гачка.
Подвійний гачок
Два найбільш поширені способи підвішування живої приманки на двійник такі:
За спинку. Для навішування живої приманки на двійник знадобиться точність та досвід, оскільки важливо не допустити значних пошкоджень приманки.
За губу. Так само, як і на одинарному гачку, живець насаджується через губу знизу вгору. Тільки у випадку асиметричного гачка слід пам’ятати, що довгий гачок розташовується вздовж тіла риби, тоді як маленький його протикає.
Оскільки такі гачки найчастіше використовуються для лову трофейної риби, дуже важливо правильно розташувати приманку на двійнику.
Потрійний гачок
Потрійні гачки або трійники надійніші, оскільки добре захоплюють приманку. Однак, коли одночасно робляться три проколи, приманка отримує значні пошкодження, втрачає рухливість і позбавляється більшої частини своєї привабливості для хижаків.
На потрійний гачок можна насаджувати приманку у різний спосіб. Зазвичай це роблять за спину. За губу живця підвішують набагато рідше – хижака можна насторожити додатковими двома гачками, що виступають із пащі живої приманки.
Найскладніший із традиційних способів кріплення приманки – під зябрами. Хоча потрійний гачок краще для більш надійної фіксації приманки, використання подвійного гачка все ж таки є альтернативою. Для того, щоб зачепити приманку таким способом, необхідно від’єднати гачок від повідця і обережно ввести його через зябра. Він входить у тіло та виходить через рот. Складність у тому, щоб просунути повідець, не пошкодивши внутрішні тканини риби. Вони відрізняються від зовнішніх тим, що є більш тонкими та ніжними.
Перед початком риболовлі необхідно подбати, щоб жива наживка була підготовлена. Регіональні особливості та смаки конкретного хижака впливають на вибір. Найкраща жива приманка для хижих риб ловиться у водоймі, де вони мешкають і полюють.
vxmvao